Rīcības kodeksa izveide, lai veicinātu caurspīdīgu Eiropas energopakalpojumu tirgu

Eiropas Rīcības kodekss energoefektivitātes līgumiem tika izveidots, lai veicinātu augstas kvalitātes energopakalpojumu sniegšanu EPC formā un tirgus caurspīdīgumu Eiropā. Rīcības kodekss, kas tika izstrādāts programmas „Saprātīga enerģija Eiropai” projekta Transparense ietvaros, definē pamatvērtības un principus sekmīgai EPC projektu sagatavošanai un īstenošanai.


Sākotnēji veiktā Transparense projekta aptauja rāda, ka Eiropas energoefektivitātes pakalpojumu tirgū ir caurspīdīguma trūkums un daudziem potenciālajiem klientiem ir sliktas zināšanas un vāja izpratne par EPC un enerģijas taupīšanas iespējām, ko tas sniedz.
"Rīcības kodekss efektīvi risinās jautājumu par caurspīdīguma trūkumu tirgū, un kodeksa mērķis ir uzlabot EPC projektu kvalitāti un sabiedrības informētību " saka Jana Szomolányiová, Transparense projekta koordinatore.

 

EPC Rīcības kodekss (EPC Kodekss) ir izstrādāts sadarbībā ar Eiropas ESKO asociācijām, EPC sniedzējiem un klientiem, un tas definē pamatvērtības (piemēram, efektivitāte, profesionalitāte un caurspīdīgums), un principus, kas tiek uzskatīti par būtiskiem sekmīgai EPC projektu sagatavošanā un īstenošanā.
"Rīcības kodekss atspoguļo vērtības un principus, kuras mūsu biedri uzskata par būtiskiem, lai attīstītu augstas kvalitātes energoefektivitātes pakalpojumu tirgu Eiropā", saka Valérie Plainemaison, EFIEES (Eiropas Saprātīgu energoefektivitātes pakalpojumu federācija) ģenerālsekretāre.

EPC kodekss kalpos kā vienots Eiropas kvalitātes standarts EPC projektiem un palielinās potenciālo klientu informētību un izpratni par EPC.
EPC sniedzēji, kas paraksta EPC kodeksu, apņemas sagatavot un ieviest EPC projektus atbilstoši tam. EPC kodekss ir brīvprātīga EPC sniedzēju apņemšanās, un nav juridiski saistošs.

Vairāk informācijas par Eiropas Rīcības kodeksu energoefektivitātes līgumiem un to, kā kļūt par vienu no EPC sniedzējiem, kas to ir parakstījis, ir pieejama Transparense mājas lapā: http://www.transparense.eu/lv/ricibas-kodekss/es-ricibas-kodekss

Energoefektivitātes līgums (Energy Performance Contracting-EPC) ir līgumiska vienošanās starp energoefektivitātes palielināšanas pasākuma saņēmēju un sniedzēju, ko pārbauda un pārrauga visā līguma darbības laikā, ja ieguldījumus (darbu, piegādi vai pakalpojumu) minētajā pasākumā apmaksā attiecībā uz līgumā atrunātu energoefektivitātes palielinājuma līmeni vai citu energoefektivitātes kritēriju, piemēram, finanšu ietaupījumu, par kuru ir panākta vienošanās.
Transparense projektu finansē Eiropas Komisijas programma „Saprātīga enerģija Eiropai”, un galvenais mērķis ir sekmēt uzticama EPC tirgus attīstību. Projekts apvieno 20 Eiropas valstu partnerus, un tā kopējais budžets ir 2,1 miljons eiro. Galvenā mērķauditorija ir esošie un potenciālie EPC sniedzēji un to klienti.

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio
Izsludini savu konkursu !

Re: Jumta saišķa pārvietošana https://t.co/WWyOsbimsF
19 minutes ago
Re: Saules baterijas https://t.co/KE98BTY6Oa
21 minutes ago
Re: Elektríbas piesléguma projekts Jelgava https://t.co/2dQxtkJZe2
22 minutes ago

 

Aktuāla tēma

Skatīt vairāk rakstus

 

Mēneša cilvēks

Skatīt vairāk rakstus

Jaunākais

Komercinformācija

Skatīt vairāk rakstus

 Beam Electrolux iebūvētie, centrālie vai stacionārie putekļusūcēji ir visvairāk pārdotākie putekļusūcēji pasaulē. Dažās valstīs, kā Kanādā, kuras...

    Ziemassvētki nāk ar joni Sirdi mīļi iesildot Adam zeķes, sienam maisus Gaidam labas dāvanas   Kā jau katru gadu, aicinam Jūs izmantot iespēju un...
Top.LV
eXTReMe Tracker